Kobieta

Dzisiaj jest 02.03.2021. Imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

Piercing paznokci

W Polsce jest to niezbyt znana metoda zdobienia paznokci. W innych krajach zdobyła już jednak dużą popularność. Niewątpliwie budzi duże zainteresowanie i ma swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

Zacznijmy od tego, co to jest piercing paznokci. Piercing to z angielskiego przekłuwanie, kolczykowanie. W tym przypadku polega on na nawierceniu małego otworu w końcówce paznokcia lub tipsa i włożeniu do niego kolczyka. Taki zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ przewiercamy martwą część paznokcia. Pamiętać jednak musimy, iż takie ozdoby mogą się nam o coś zahaczyć, przez co łatwo o naderwanie lub (w najgorszym przypadku) całkowite oderwanie paznokcia.

 

Przed zabiegiem należy wzmocnić paznokcie za pomocą specjalnego żelu lub akrylu. Alternatywą jest zrobienie sobie wcześniej tipsów. Jeżeli chcemy pomalować paznokcie, musimy to zrobić przed założeniem kolczyka. Podczas nawiercania otworów lakier musi być całkowicie suchy.

Przebieg zabiegu:
1. Nawiercanie dziurek: stylista wierci w paznokciu otwór miniaturowym wiertłem. Przykłada się je do paznokcia pod kątem prostym i delikatnie przewierca końcówkę. Aby można było założyć kolczyk, otwór musi znajdować się tuż przy brzegu.
2. Zakładanie ozdób: za pomocą pęsetki umieszcza się kolczyk w dziurce i delikatnie zaciska.
3. Mocowanie ozdób: płaskie cążki ułatwiają włożenie końcówek w specjalną kuleczkę. Ozdoby na wkręt przytwierdza się do płytki za pomocą maleńkiej śrubki. Wystający czubek śrubki można przyciąć cążkami.

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Prezent dla Niego Prezent dla Niego
  Ostatnio sporo słyszałem o tym, że część z Was Drogie Panie zastanawia się nad tym, co kupić swemu ukochanemu na Walentynki. Czas ucieka, dzień zakochanych coraz bliżej, a w głowie setki [...]
 • Kto za kogo? Kto za kogo?
  W każdym związku występują czasem drobne nieścisłości wymagające wyjaśnienia czy też sprecyzowania. Jedną z nich jest na pewno kwestia płacenia za partnera. Zapewne część Pań [...]
 • Manicure francuski w wersji (nie)klasycznej Manicure francuski w wersji (nie)klasycznej
  Manicure francuski został wymyślony przez paryskich projektantów mody na potrzeby… manekinów. Ich dłonie miały pasować do wszystkich kolorów ubrań. Wiosną i latem [...]
 • POLE DANCE – WULGARNOŚĆ CZY LEKKOŚĆ RUCHU I FINEZJA? POLE DANCE – WULGARNOŚĆ CZY LEKKOŚĆ RUCHU I FINEZJA?
  Już od jakiegoś czasu możemy obserwować coraz to prężniej rozwijający się kierunek tańca jakim jest pole dance. Dla przeciętnego człowieka jest to zwykły taniec na rurze kojarzony z [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Prezent dla Niego
 
Ostatnio sporo słyszałem o tym, że część z Was Drogie Panie zastanawia się nad tym, co kupić swemu ukochanemu na Walentynki. Czas ucieka, dzień zakochanych coraz bliżej, a w głowie setki [...] czytaj więcej »