Kobieta

Dzisiaj jest 20.09.2020. Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Piercing paznokci

W Polsce jest to niezbyt znana metoda zdobienia paznokci. W innych krajach zdobyła już jednak dużą popularność. Niewątpliwie budzi duże zainteresowanie i ma swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

Zacznijmy od tego, co to jest piercing paznokci. Piercing to z angielskiego przekłuwanie, kolczykowanie. W tym przypadku polega on na nawierceniu małego otworu w końcówce paznokcia lub tipsa i włożeniu do niego kolczyka. Taki zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ przewiercamy martwą część paznokcia. Pamiętać jednak musimy, iż takie ozdoby mogą się nam o coś zahaczyć, przez co łatwo o naderwanie lub (w najgorszym przypadku) całkowite oderwanie paznokcia.

 

Przed zabiegiem należy wzmocnić paznokcie za pomocą specjalnego żelu lub akrylu. Alternatywą jest zrobienie sobie wcześniej tipsów. Jeżeli chcemy pomalować paznokcie, musimy to zrobić przed założeniem kolczyka. Podczas nawiercania otworów lakier musi być całkowicie suchy.

Przebieg zabiegu:
1. Nawiercanie dziurek: stylista wierci w paznokciu otwór miniaturowym wiertłem. Przykłada się je do paznokcia pod kątem prostym i delikatnie przewierca końcówkę. Aby można było założyć kolczyk, otwór musi znajdować się tuż przy brzegu.
2. Zakładanie ozdób: za pomocą pęsetki umieszcza się kolczyk w dziurce i delikatnie zaciska.
3. Mocowanie ozdób: płaskie cążki ułatwiają włożenie końcówek w specjalną kuleczkę. Ozdoby na wkręt przytwierdza się do płytki za pomocą maleńkiej śrubki. Wystający czubek śrubki można przyciąć cążkami.

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Kamień elewacyjny – czyli: jak odmłodzić dom? Kamień elewacyjny – czyli: jak odmłodzić dom?
  Po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach Twój dom nie prezentuje się już tak efektownie jak kiedyś? Nic straconego. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na jego modną przemianę [...]
 • Przepis na leczo Przepis na leczo
  Leczo to najpopularniejsze danie, które przybyło do nas z Węgier. Odmian tej potrawy jest bardzo wiele, jednak w tym artykule przedstawię przepis na leczo z [...]
 • Neonowe kolory – nosić czy nie nosić Neonowe kolory – nosić czy nie nosić
  Kolejny sezon w modzie prym wiodą neonowe kolory na ubraniach, butach, torebkach, wszelkiej biżuterii. Ten trend plasuje się wysoko wbrew pozostałym modowym nurtom. Możemy nosić się neonowo od [...]
 • Czy wiesz jakie święto obchodzone jest na świecie już od ponad wieku? Czy wiesz jakie święto obchodzone jest na świecie już od ponad wieku?
  Nie ma na świecie chyba żadnej kobiety, która nie znałaby daty 8 marca. Ale mimo wszystko w tym zabieganych świecie zdarza nam się zapomnieć o tym, że tego dnia jest Międzynarodowy [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Kamień elewacyjny – czyli: jak odmłodzić dom?
 
Po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach Twój dom nie prezentuje się już tak efektownie jak kiedyś? Nic straconego. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na jego modną przemianę [...] czytaj więcej »