Strona główna » Pozwól się zrelaksować – masaż!

Pozwól się zrelaksować – masaż!

przez PewnaPani
0 komentarz

Jest wiele sposobów na dobry relaks. Niektóre wymagają od nas dużego nakładu pieniężnego lub są czasochłonne. Dla osób, które żyją w szybkim tempie istnieje proste i bardzo skuteczne rozwiązanie – masaż. I nie mowa tu o masażu w spa bądź innym ośrodku proponującym podobne zabiegi. Wiele masaży możesz wykonać sam!

Bardzo popularny, skuteczny i prosty do opanowania jest masaż szwedzki. Złożony z ugniatania, pocierania oraz masowania dłonią rozluźnia spięte mięśnie, dzięki czemu uwalnia od stresu, pobudza krążenie i poprawia pracę stawów. Znany masaż tajski jest już dla zaawansowanych – łączy ze sobą rozciąganie z elementami jogi i uciskaniem poszczególnych partii ciała. To tylko dwa wybrane, rodzajów masaży jest o wiele więcej!

Oczywiście nie musisz decydować się od razu na masaż całego ciała! Warto wiedzieć, że istnieją techniki szybkiego masażu. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które przychodzą do domu zmęczone po całym dniu stania, jest masaż stóp. Niesamowity efekt przy małym nakładzie sił. Podobnie jest z karkiem czy głową. Wystarczy parę minut, aby polepszyć samopoczucie masowanej osoby.

 

Podczas profesjonalnego masażu bardzo ważna jest panująca atmosfera. Potrzebne jest uczucie odprężenia. Zniweluj każdy możliwy hałas zakłócający spokój. Dodatkowo warto przyciemnić pomieszczenie – zasłoń zasłony. Atutem będą świece, najlepiej te bezzapachowe z racji woni olejku. Pomieszane zapachy źle wpływają na relaks. Jako osoba masująca postaraj się także nie używać perfum. Wybór olejka i jego zapachu należy do Ciebie. Gdy nie masz pomysłu, specjaliści polecają słodki olejek migdałowy, olejek z pestek moreli bądź olejek z jojoby. Zawsze możesz spróbować wielu i wybrać najlepszy.

Dobrze wykonywany masaż ma właściwości lecznicze. Oto parę przykładów, przy których terapia masażem jest wskazana:

  • alergie,
  • zmęczenie i stres,
  • przewlekłe bóle pleców,
  • depresja,
  • napięciowe bóle głowy,
  • zespół cieśni nadgarstka,
  • bóle ramion,
  • bóle dolnych odcinków kręgosłupa,
  • bezsenność,
  • astma.

Jeżeli chcesz zająć się masażem i pomóc swoim bliskim, warto zaopatrzyć się w poradniki, które rozwieją twoje wątpliwości. Rysunki i opisy pomogą opanować tą miłą dla ciała i duszy sztukę.

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie