Kobieta

Dzisiaj jest 12.05.2021. Imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

"Miłość" za pieniądze

W dzisiejszych czasach dość popularne wśród młodych dziewczyn stało się zjawisko sponsoringu. Atrakcyjne kobiety w młodym wieku szukają „sponsorów” same oferując wszelakie usługi w zamian za pewne wynagrodzenie. W Internecie możemy znaleźć masę ogłoszeń tego typu.

Istnieją nawet specjalne strony, gdzie można je umieszczać.  Możemy się z tym spotkać także na różnych serwisach społecznościowych. Jednak czy sponsoring jest tym samym, czym prostytucja? Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku kobieta czerpie z tego korzyści finansowe. Zakres usług też jest podobny, jednakże musimy pamiętać, że w sponsoringu to kobieta wybiera sobie „klienta”, a nie na odwrót. Do prostytucji kobiety bywają zmuszane, natomiast anons w Internecie umieszczają z własnej nieprzymuszonej woli. 

Nasuwa się, zatem pytanie czy sponsoring jest czymś lepszym od prostytucji? Ja określiłbym sponsoring mianem „mniejszego zła”. W obu przypadkach mamy do czynienia z upadkiem zasad moralnych, sprzedażą własnego ciała i wyzbyciem się godności osobistej. Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że jeszcze kilka lat temu kobiety bardziej się szanowały (użycie wyrażenia „ceniły się” byłoby zbyt dwuznaczne). Co się z Wami stało drogie Panie? Przeszłyście jakąś rewolucje społeczno-obyczajową? Pamiętacie film pt. „Galerianki” z 2009r.? Jego celem było ukazanie zaistniałego problemu. Miał on zwrócić naszą uwagę na to, co zaczyna się dziać z polską młodzieżą. Zamiast tego stał się on wzorem do naśladowania przez „gorące 15stki”, które przemierzają teraz centra handlowe w poszukiwania zdesperowanych 40-letnich facetów z grubym portfelem i pojemnym samochodem zaparkowanym niedaleko. Każdej z takich dziewczyn polecam przesłuchanie soundtracku rapera o pseudonimie O.S.T.R. z wcześniej wspomnianego przeze mnie filmu. Można go nawet puścić w radiu samochodowym podczas zadowalania oralnie aktualnego „klienta”, gdy na głową dynda Ci choinka zapachowa. Pewnie takie dziewczyny najchętniej byłyby jak opona zapasowa. „Bezpieczna” niezobowiązująca „opcja” druga, zawsze pod ręką w samochodzie.

 

Pamiętajcie, miłość za pieniądze to nie miłość, chociaż pewnie jest ona prostsza. Jednakże prostsza wcale nie oznacza lepsza. Pomyślcie o Waszym wizerunku. Nie tylko o waszym osobistym, ale o wizerunku całej płci pięknej. Naprawdę chcecie by mężczyźni postrzegali Was, jako zwykłe materialistki, które za określoną kwotę od tak klękną i rozepną rozporek w męskich spodniach? Nie bądźcie produktem na sprzedaż. Okazujcie tyle szacunku ile Wam okazano. Miejcie swoją godność i wyższe zasady moralne. Nie chcę uogólniać. Ja tylko chcę przez ten artykuł ukazać to, co dzieje się wokół mnie, a czego jeszcze kilka lat temu nie było, lub po prostu nie było dostrzegalne na tak dużą skalę jak obecnie. Na koniec zacytuję tylko słowa Pana Adama Ostrowskiego, który na jednym z swoich koncertów krzyknął do swojej fanki: „Szanuj się Dziewczyno!”.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Jak skutecznie pozbyć się kolki u dziecka? Jak skutecznie pozbyć się kolki u dziecka?
  Twoje dziecko po urodzeniu z biegiem czasu przystosowuje się do nowego otoczenia i może się zdarzyć, że zmiany powodują dyskomfort w jego brzuszku. Najczęstszą z dolegliwości, które [...]
 • Jak zorganizować niezapomnianą babską imprezę? Jak zorganizować niezapomnianą babską imprezę?
  Karnawał wciąż trwa, poza tym zbliża się Dzień Kobiet – okazji do świętowania jest wiele. Warto od czasu do czasu zorganizować wieczór w gronie najbliższych koleżanek, żeby [...]
 • Podkład mineralny do cery wrażliwej Podkład mineralny do cery wrażliwej
  Makijaż wygląda dobrze na buzi, jeśli jego podstawą jest idealna cera. Niestety, ta w naturze zdarza się niezmiernie rzadko, więc jej wygląd trzeba nieco podretuszować odpowiednim [...]
 • Idealne na każdą okazję - pomadki Golden Rose Idealne na każdą okazję - pomadki Golden Rose
  Pięknie podkreślone, zadbane usta to marzenie każdej kobiety. Ba, wiele z nas czyni ze swojego makijażu ust znak rozpoznawczy. Niektóre doskonale czują się z czerwoną pomadką na [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

artistic spiritKomentarz dodany w dniu: 12-02-2012 21:12

Cóż, co racja to racja. Temat na czasie. Dziewczyny się całkowicie zdemoralizowały. Kiedy słyszę, że 5 dziewczyn z mojego byłego gimnazjum już jest w ciąży, albo oglądam co dzieje się na imprezach, to aż nie chcę przyznawać się do tego, że jestem przedstawicielką tego gatunku... Jednakże wy, mężczyźni wcale jakoś specjalnie nie oponujecie. Może nawet "podjudzacie" do tego?

arasKomentarz dodany w dniu: 12-02-2012 22:11

trudno znaleźć złoty środek w tej kwestii czyjej winy jest więcej, nie mniej jednak kobiety a raczej dziewczyny powinny wiekszą uwagę przywiazwać do tego z kim przebywają i w jakich miejscach. nikt nie zaprzeczy ze otoczenie ma ogromny wpływ na zachowanie jednostki.

agnaKomentarz dodany w dniu: 13-02-2012 12:58

Wiele racji w tym co piszesz ale pominąłeś jeden ważny fakt. Mianowicie: jest popyt- jest podaż. Mówi się tu o moralności dziewczyn, a co z moralnością "klientów" ? Często posiadających żony i dzieci? Są to dorośli mężczyźni od których wymaga się racjonalnego zachowania, takiego, które jest wzorem dla młodego pokolenia. To też wystawia wizytówkę Wam, drodzy Panowie. Ciężko stwierdzić co jest bardziej upokarzające, płacenie za seks czy zarabianie na seksie. Zachęcam do prywatnych refleksji nad tym tematem, zanim z góry określicie kobiety jako winne całej sprawie. Dużo by pisać, ale to już powinien być temat na kolejny artykuł. Pozdrawiam ;)

Pan MKomentarz dodany w dniu: 14-02-2012 20:28

Nie twierdzę, że wina leży tylko po stronie kobiet. Nie pochlebiam mężczyznom korzystającym z tego rodzaju usług. Jednakże nie korzystaliby oni z okazji gdyby ich nie było tak? Ja po prostu chciałem pokazać skalę problemu, który jest widoczny już od paru lat. Zgadzam się z stwierdzeniem że owy "klient" również pozbawiony jest zasad moralnych i wystawia tym samym świadectwo płci męskiej.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jak skutecznie pozbyć się kolki u dziecka?
 
Twoje dziecko po urodzeniu z biegiem czasu przystosowuje się do nowego otoczenia i może się zdarzyć, że zmiany powodują dyskomfort w jego brzuszku. Najczęstszą z dolegliwości, które [...] czytaj więcej »